Senior Camp 55+ Orlík nad Vltavou

Zdravíme všechny milovníky Orlíku. Reagujeme na Vaše dotazy a zveřejňujeme informace o 8. ročníku našeho CAMPU. Pokud nám to situace dovolí, Orlík BUDE. Pro všechny zájemce platí předběžná rezervace, abychom věděli, jak velký je zájem z Vaší strany. V současné době neplatíte žádnou zálohu. Celkový počet možných míst se bude odvíjet z epidemické situace a z ní plynoucích doporučení a nařízení. 

POZOR, POZOR, POZOR! Po padesátce život nekončí, PO PADESÁTCE ŽIVOT ZAČÍNÁ. Jsme tady a teď, žijeme každodenními radostmi. V našem pojetí slovo senior znamená AKTIVNÍ, PLNÝ ŽIVOTA A RADOSTI. Program je určen všem, kteří jsou ve věku 55 a výše. Týden plný zajímavých aktivit vás jistě nadchne. Proto čtěte dále.

Místo pobytu

Orlík nad Vltavou leží v jižních Čechách v okrese Písek. Název obce je odvozen od zámku Orlík, který tvoří její dominantu. Turistickými lákadly bezesporu jsou zámek Orlík s rozsáhlým parkem v anglickém stylu, novogotická rodinná hrobka Schwarzenbergů, kostel Sv. Prokopa postavená ve 14. století, místní fara, hrad Zvíkov a jiné. Okolní lesy a nedaleká Orlická přehrada zvou k procházkám a jsou tou pravou oázou klidu.
Rekreační zařízení Parkhotel Orlík leží na okraji původní části obce, která nese jméno Staré Sedlo.

Termín

25.07. – 01.08.2021 (neděle – neděle) OBSAZENO; pokud máte o program zájem, nahlaste se jako náhradníci
01.08. – 08.08.2021 (neděle – neděle) OBSAZENO; pokud máte o program zájem, nahlaste se jako náhradníci
08.08. – 15.08.2021 (neděle – neděle) vyhrazeno pro Parkinson Help
8 dní / 7 nocí
Pozn. Vzhledem k velkému zájmu jsou místa na 1. a 2. turnusu často zarezervována účastníky minulých ročníků.
Proto při rezervaci UVEĎTE I MOŽNÝ NÁHRADNÍ TERMÍN.

Program zcela dobrovolný

Trénink těla

  • Kondiční cvičení, SM systém, jóga pro zdraví, rehabilitační cvičení, Spirals, relaxace
  • Nordic Walking aneb „Kudy po svých z nudy“, škola chůze
  • Cvičení ve vodě, zábavné plavání (dle počasí-venkovní bazén), volné plavání ve vyhrazeném čase
  • Pétanque, Mölkky aj.

Trénink paměti

  • Nezapomínejte na mozek, jinak zapomene on na Vás… zábavné trénování paměti
  • Na zdraví pro zdraví (přednášky, besedy, ochutnávky)
  • Přednášky a besedy na téma „Jak se stravovat a hýbat, aby mozek a tělo fungovaly“

Hrajeme si

  • Nechte se překvapit řadou zábavných aktivačních her a činností, které můžete využít i ve volných chvílích se svými vnoučaty, neboť „Kdo si hraje, nestárne… a také nezlobí

Něco navíc

  • Taneční večírek s grilováním
  • Výlet podle situace, ale hlavně si chceme odpočinout v přírodě, popovídat si s přáteli, začít žít normální život…

Obsah a rozsah programu bude vyplývat z aktuální epidemické situace a z ní plynoucích doporučení a nařízení. Program je dobrovolný a záleží na každém z vás, zda se ho zúčastníte či nikoli. V případě vlastních aktivit (např. samostatný výlet) je každý účastník povinen organizátorům sdělit místo své aktivity i předpokládaný čas návratu.

Ubytování

Objekt není bezbariérový a nedisponuje výtahem. Pokoje jsou v prvním a ve druhém patře.

Dvoulůžkové, třílůžkové, čtyřlůžkové (počet 12): pokoje se sprchou a WC, TV. Pokoje obsazujeme dvojicemi, po dohodě i skupinkami přátel. Vzhledem ke kapacitě NENÍ MOŽNÉ tyto pokoje obsazovat jako jednolůžkové.
Jednolůžkové pokoje (počet 10): jedná se o pokoje se 2 nebo 3 lůžky, disponují umyvadly s tekoucí studenou a teplou vodou. Koupelna (2 sprchy) a WC (pánské, dámské) na patře společné pro 4 nebo 6 pokojů, tudíž pro 4 až 6 osob. Obsazujeme po vzájemné dohodě BEZ PŘÍPLATKU.

Stravování

Plná penze (snídaně formou bufetu, oběd a večeře jednotné servírované menu), domácí kuchyně. Po celý den zajištěn základní pitný režim. Nápoje typu pivo, víno aj. lze zakoupit v jídelně na baru nebo popřípadě v blízké samoobsluze.

Na chodbě k dispozici společná lednice na nápoje i potraviny.
Stravování začíná jednoduchým obědem v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.
Specifické požadavky na stravování (diety, alergie na potraviny aj.) sdělíte do přihlášky, v den příjezdu dohodnete s kuchařem. V případě bezlepkové diety je potřeba zajistit své vlastní pečivo.

Doprava

Společná zájezdovým autobusem Praha – Orlík nad Vltavou a zpět. Zvolíte-li vlastní dopravu (prosíme nahlásit), parkování v areálu bez poplatku. Při vlastní dopravě nelze cenu programu ponížit.

Koho ten program napadl, kdo se bude o vás starat

Neziskové organizace Cestou zdraví z.s. (PaedDr. Mgr. Hana Čechová) a Právě teď! o.p.s. (Bc. Iveta Luxová) a skvělí lektoři (i z řad našich „seniorů“)

Kdo tento program podpořil

V letech 2014 až 2019 byl tento program podpořen NF AVAST.

Důležité upozornění

Program je určen osobám 55+, horní věková hranice není stanovena. Platí však, že každý účastník je povinen zvážit svůj aktuální zdravotní stav a soběstačnost. Pokud je vaše samostatnost omezena, můžete se zúčastnit společně se svým osobním asistentem. Tuto službu na edukačních programech nezajišťujeme. Proto se poraďte s vaším ošetřujícím lékařem, zda je program pro vás vhodný. Je možné se s námi spojit prostřednictvím telefonu či e-mailu, abychom vašemu lékaři upřesnili náročnost.
Každý účastník je z důvodu bezpečnosti své i ostatních účastníků povinen řídit se pokyny lektorů. Na programu není přítomen lékař, je však smluvně dohodnuta lékařská péče místních lékařů. V případě úrazu se řídíme zákonem o povinnosti poskytnutí první pomoci, tj. volání na linku záchranné zdravotní služby.

Cena

6 800,- Kč
Uvedená cena je konečná včetně zákonné sazby DPH.

Objednávka

Registrace Senior Camp:

Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

Účastník:

NF AVAST
Právě teď
Praha

 
 
Děkujeme všem, kteří podporují naši činnost.